Zimska poslastica naših predaka, vrlo ukusna i zasitna. Služila se čak i na osmanskim dvorima.
Super je ako imate domaće suhe šljive, ali nije problem i ako kupite, nema razlike u ukusu. Sve što vam je potrebno:
suhe šljive,
orasi,
šećer
vanilin šećer

Šljive očistite od košpica, možete ih prije toga namočiti da odmeknu ako su previše suhe, da bi ih lakše odvajali od košpica.

Svaku punite orasima, poredate u posudu u kojoj ćete ih kuhati, pospete šećerom i na najnižoj temperaturi pustite da se šećer otopi, prelijete vrelom vodom, dodate kesicu vanilin šećera, pustite da krčkaju nekih 45 minuta na niskoj temperaturi. Služite ohlađene.











